کولر گازی اینورتر بوش | نمایندگی کولر گازی بوش | کولر گازی بوش

کولرگازی بوش اینورتر ، وارد کننده انحصاری کولرگازی اینورتر بوش و سیستم های تهویه مطبوع کولرگازی اینورتر بوش در ایران با کارت گارانتی و ضمانت نامه معتبر کولرگازی اینورتر بوش هوای پاک ایران

گارانتی و خدمات پس از فروش

021-28427725

دفتر مرکزی فروش
09128759205
09125332528
امروز پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ / کاربر مهمان ، خوش آمدید / اگر عضو هستید به ناحیه کاربری خود وارد شوید

نکات و مواردی که در لوله کشی توکار کولر گازی باید مورد توجه قرار گیرد ؟

نوشته شده در ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ /

با توجه به رشد سریع تکنولوژی در صنعت تاسیسات و سیستم های تهویه مطبوع در جهان این امر در کشور ما نیز با توجه به فناوری و روی کردهای متنوع و توجه به راحتی و زیبایی بیشتر در ساختمان های نوساز متداول گردیده است لازم به ذکر است ایجاد و اجرای لوله کشی ساختمان باید قبل از ساختن ساختمان در نقشه های تاسیسات طراحی گردد تا محل دقیق یونیت داخلی و بهروری ببیشتر مشخص گردد . ساختار سیستم های تهویه مطبوع از دو جزء یونیت خارجی ساختمان کندانسور و یک جز که به نام یونیت داخلی یا همان پنل می باشد تشکیل شده است که توسط لوله های مسی با همدیگر ارتباط برقرار خواهند کرد که با توجه به زیبایی و بهروری بیشتر لوله های مسی ازتباطی که از دو رشته با قطر های متفاوت تشکیل شده اند بطور توکار و در قسمتی از دیوار قرار گرفته می شود . کار گذاشتن لوله های توکار کولر گازی همانند همه سیستم ها دارای معایب و مزایا و نکات مهم در هنگام اجرا آن می باشد که عدم انجام نکات منجر به کندن مجدد یا در برخی موارد با خرابی سیکل کولر گازی مواجه خواهد شد . در اینجا به طور مختصر به معایب و مزایای لوله گذاری توکار کولر گازی خواهیم پرداخت .

مزایای لوله کشی توکار :

یکی از مواردی که بسیار حایز اهمیت است زیبایی و ترکیب شدن با دکوراسیون منزل شما و زیبایی پنل داخلی شما و هماهنگی فضا با دکوراسیون داخلی می توان اشاره کرد .

در اجرا لوله کشی توکار شما شاهد مصرف برق پایین تری خواهید بود چون میزان اتلاف سرما در مسیر کمتر و فضای شما نیاز بیشتری به کارکرد کولر گازی نخواهد داشت .

به طور معمول صدای کمتری نسبت به کولر گازی هایی که بطور روکار اجرا شده اند دارند .

در این قسمت به معایب لوله کولر گازی توکار اشاره می کنیم :

از آنجایی که هر دستگاه و سیستمی که طراحی و ساخته می شود و مزایا و معایب خود را دارد که با گذشت زمان آن را برطرف نماییم تا تمایل و استنشاق مشتریان و از همه مهمتر قدرت تصمیم گیری را در ذهن مشتریان قوی تر کنیم .

در این قسمت باید خاطر نشان کنیم لوله کشی کولر گازی همانند لوله کشی کابل و برق با لوله گذاری تاسیسات نمی باشد به این دلیل که در مسیری که شما معین می کنید تا لوله های مسی و کابل برق ارتباطی و لوله تخلیه همرمان از یک مسیر عبور خواهند کرد باید توجه داشته باشیم توجه نکردن به اصول و نکات ضروری سبب از بین رفتن و تخریب سطوح گچ یا کاغذ دیواری در اثر نشت لوله تخلیه آب می شود ، در این مورد متذکر می شویم که اگر تصمیم بر بر لوله گذاری کولر گازی خود کرده اید اجرای آن را به افراد با تجربه و تکنسین های کار آرموده واگذار نمایید تا خدمات بی نقص و بی عیب را برای شما فراهم آوردند .

لوله گذاری توکار کولر گازی مراحل حساسی را طی می کنند که عدم انجام آن می تواند مشکلات فنی دستگاه تشکیل سرما سازی و راندمان پایین را در پی داشته باشد با این وجود باید سعی کنید اصول و استاندارد را رعایت کنید که در این مساله می تواند هزینه های سنگین را برای افراد به همراه داشته باشد . ضرورت و حساسیت این مساله به این دلیل است که پس از نصب و سکونت مالک در خانه خود در صورت بروز مشکل باید همه مسیر لوله گذاری را کنده تا رفع عیب شود و این مساله به هیچ عنوان اجرایی و عملی نمی باشد ، بهترین روش استفاده از متخصصان و تکنسین های با تجریه و اجرای کار استانداردو اصولی و منطقی این حرفه می باشد .

در این قسمت نکات مهم را به طور اختصار توضیح خواهیم داد تا قبل از اجرای کار حتما با آنها آسیب یابی کنید تا از برخی اشتباهات جلوگیری به عمل آورید تا متحمل هزنه و زمان نشوید و برای شما دردسر ساز نباشد .

۱ : اندازه و سایز لوله های مسی که قرار است کار گذاشته شود مناسب و دقیق انتخاب شود . انتخاب کردن سایز لوله های کولرگازی برای نصب کولر های گازی بسیار مهم است شما با توجه به متراژ محدوده مورد نظر باید ابتدا ظرفیت مورد نظر را انتخاب کرده و پس از تایید نهایی لوله هایی که مخصوص آن دستگاه هستند را اجرا نمایید زیرا همه ظرفیت های کولرگازی دارای سایز لوله های مختلفی هستند .

۲ : مراقب نظافت و تمیز بودن لوله ها باشید . از آنجایی که کار گذاشتن لوله های مسی در زیر کار به اتمام کار ساختمان منتهی نمی شود و ممکن است استاد کارانی از جمله گچ کاران و غیره به طور غیر عمد و ناخواسته مواد ساختمانی و عوامل دیگر نظیر گرد و غبار و رطوبت وارد لوله ها شده و در آینده با بروز و مخل شدن سیستم مواجه خواهید شد .

۳ : مواظب باشید لوله های کولر گازی در مسیر خم یا شکسته نشوند .

لوله های مسی توکار کولر گازی هماننند شریان های قلب یک انسان است که اگر مسیر ارتباط خنک کننده توسط عواملی همچون رطوبت و گردوغبار و از همه مهمتر خمیدگی لوله ها در مسیر باعث می شود دستگاه شما با مشکلات جدی و در نهایت خرابی دستگاه شما خواهد شد .

۴ :لوله های توکار کولر گازی را حتما عایق بندی کنید . توصیه می شود همه لوله های توکار را عایق بندی کنید ، این کار باعث می شود که لوله های شما از آسیب پذیری املاح ساختمانی در امان باشند و از همه مهمتر باید توجه کنید لوله های کولر گازی کسیر اصلی انتقال سرمایس به فضای شما می باشد . هر چقدر شما بتوانید مانع گرم شدن و اتلاف سرمایش در مسیر لوله باشید شاهد کیفیت سرمایش بهتر و در نتیجه کاهش مصرفانرژی خواهید بود .

۵ : در هنگام اجرای لوله گذاری کولر گازی به خروجی آب توجه کنید . پروسه سیستم های کولر گازی یا تهویه مطبوع به طوری است که به طور خودکار رطوبت فضای شما را گرفته و از یک خروجی به انتهای لوله ای پلاستیکی منتهی می نماید که لوله درین یا لوله تخلیه آب معروف است که شما باید لوله تخلیه آب و مجرای آن را تعبیه کنید تا آب تولید شده به راحتی مسیر لوله را طی و از ساختمان شما خارج شود حتما باید توجه داشته باشید مسیر تخلیه آب مسدود نشده باشد و یا شیب مناسب برای تخلیه سریع آب موجود میسر گردد و در حین انجام امورات سختمانی بتعث مسدود شدن آن نشود .

۶ : سعی کنید بعد از اتمام لوله گذاری کولر گازی انتهای لوله های آشکار را حتما با درپوش های پلاستیکی مخصوص مهروموم کنید تا از ورود اشیاء خارجی جلوچیری شود .

۷ : در حین انجام امورات ساختمان مراقب باشید لوله های توکار کولرگازی دزدیده نشوند و یا آسیبی به آنها نرسد .

۸ : سعی کنید پس از اتمام کار یا نصب یونیت های خارجی و داخلی در منزل خود حتما لوله های توکار کولر گازی را توسط تکنسین های نصب حتما وکیوم نمایید تا رطوبت موجود وارد سیکل کمپرسور نشود .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *