کولر گازی اینورتر بوش | نمایندگی کولر گازی بوش | کولر گازی بوش

کولرگازی بوش اینورتر ، وارد کننده انحصاری کولرگازی اینورتر بوش و سیستم های تهویه مطبوع کولرگازی اینورتر بوش در ایران با کارت گارانتی و ضمانت نامه معتبر کولرگازی اینورتر بوش هوای پاک ایران

گارانتی و خدمات پس از فروش

021-28427725

دفتر مرکزی فروش
09128759205
09125332528
امروز دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ / کاربر مهمان ، خوش آمدید / اگر عضو هستید به ناحیه کاربری خود وارد شوید

اجزای تشکیل دهنده کولر گازی بوش اینورتر

نوشته شده در ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ /

اجزای تشکیل دهنده کولر گازی بوش اینورتر : کولر گازی بوش که به عنوان یک سیستم خنک کننده تعریف میشود از اجزای و قسمت های مختلفی که هر کدام وظیفه جداگانه ای دارند تشکیل شده است . در این بخش به اجزای تشکیل دهنده یک دستگاه کولرگازی بوش اینورتر خواهیم پرداخت . 

کولر گازی بوش

همه کولر گازی ها از دوقسمت یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل شده اند .که یونیت خارجی که اصطاحا کندانسور نامیده میشوند در قسمت بیرونی منزل شما قرار میگیرند و یونیت داخلی که اصطلاحا اوپراتور یا پنل نامیده شده است تشکیل شده است .

کندانسور کولر گازی بوش

کندانسور کولر گازی بوش از اجزایی تشکیل شده است که مختصرا به شرح وظایف هر کدام خواهیم پرداخت .

کمپروسور کولر گازی بوش

کمپروسور کولرگازی بوش که همان قلب کولر گازی شماست و حباب استوانه ای شکلی هست که وظیفه اصلی ان متراکم کردن مبرد گاز کولرگازی بوش میباشد . کمپروسور کولر گازی های بوش غالبا از نوع اسکرال میباشد .

فن کولرگازی بوش

فن از اجزای اصلی یک کولر گازی بوش محسوب میشود که وظیفه اصلی ان خارج کردن هوای گرم تولید شده کمپروسور و خنک کردن کمپروسور وخنک کردن گاز جاری در رادیاتور های کولر گازی بوش میباشد .کندانسور هنگامی که مبرد کولرگازی را متراکم میکند دمای زیادی تولید میکند که اگر بموقع حرارات ان کاهش نیابد موجب قطع فعالیت کمپروسور که اصطلاحا اورلود نامیده میشود خواهد شد از این رو فن در زمان افزایش دما کمپروسور شروع به حرکت میکند وهوای گرم کمپروسور را تخلیه و سبب خنک شدن کمپروسور خواهد شد .

رادیاتور کولرگازی بوش

رادیاتور با توجه به شکلی که دارد در قسمت پشتی کولرگازی بوش قرار میگیرد و ظیفه ان جاری کردن مبرد برگشتی در لوله های رادیاتور در مجاورت فن کولرگازی جهت خنک کردن مبرد وهمچنین اماده کردن وخنک کردن هرچه بیشتر مبرد برای ورود به کمپروسور میباشد .

شیر برقی کولر گازی بوش

شیر برقی کولر گازی قطعه ای مسی است که در قسمت خروجی کمپروسور و قسمت بالای کمپروسور کولرگازی بوش قرار گرفته میشود و ظیفه اصلی ان کنترل خروج هوا سرد یا هوای گرماست به این معنا که هنگامی که شما نیاز به هوای سرد در منزل خود دارید و فرمان اجرا را از ریموت کنترل خود صادر میکنید شیر برقی توسط خروجی های متصل به کمپروسور را مسدود وهوای جریان در مسیر قرار میدهد و در صورتی که شما نیازمند هوای گرم باشید شیربرقی عملیات خود را کاملا برعکس میکند به این ترتیب که خروجی هوای سرد را مسدود و هوای گرم کمپروسور را در مسیر قرار خواهد داد .

کیت برد کولر گازی بوش

در داخل کندانسور برد های الکترونیکی وجود دارد که فرمان هایی که توسط شما به کمپروسور منتقل میگردد را به اجرا در اورد .

کیت برد اینورتر کولر گازی بوش

در سیستم های جدید کولر گازی بوش قسمتی اضافه شده است که همانند یک برد الکترونیکی است و در داخل کندانسور قرار گرفته میشود و وظیفه اصلی ان متغییر کردن کمپروسور و فن و جلوگیری از خاموش و روشن شدن های متوالی کولر گازی خواهد شد .

کنتاکتور کولر گازی بوش

کنتاکتور قطعه ای الکترونیکی در قسمت ورودی انرژی برق کندانسور است که وظیفه اصلی ان این است که زمانی که برق کندانسور در هر صورت بیشتر از میزان یا کاهش یابد به صورت اتماتیک کولر گازی شما را قطع خواهد کرد این قطعه که اصطلاحا کنتاکتور نامیده میشود برای محافظت از برد های فرمان یا برد اینورتر کولرگازی یا کمپروسور و سایر قطعات دیگر را که در اثر افزایش یا کاهش برق معیوب میشوند برعهده دارد .

جعبه تقسیم برق کندانسور کولر گازی بوش

جعبه تقسیم برق قسمتی در داخل کندانسور کولر گازی بوش است که دارای ورودی های مختلف جداگانه برای تامین برق هر قسمت کولرگازی میباشد به عنوان مثال برق ورودی کیت برد های فرمان که برق کمتری نیاز دارند و برق کمپروسور که نیازمند برق بیشتری است توسط این جعبه تقسیم تمقسیم بندی خواهد شد .

گیج کولرگازی بوش

در قسمت خارجی کندانسور دو شیر قرار دارد که اصطلاحا گیج های کولر گازی نامیده میشود که لوله های ارتباطی بین کپروسور وپنل را به هم متصل مینماید .

مبرد گاز کولر گازی بوش

در همه کولر گازی ها که مسولیت خنک سازی را بر عهده دارند ” مایعی خنک کننده ای وجود دارد که اصطلاحا گاز کولر گازی نامیده میشود وجود دارد که وظیفه ان خنک کردن توسط سایر اجزا کولر گازی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *