کولر گازی اینورتر بوش | نمایندگی کولر گازی بوش | کولر گازی بوش

کولرگازی بوش اینورتر ، وارد کننده انحصاری کولرگازی اینورتر بوش و سیستم های تهویه مطبوع کولرگازی اینورتر بوش در ایران با کارت گارانتی و ضمانت نامه معتبر کولرگازی اینورتر بوش هوای پاک ایران

گارانتی و خدمات پس از فروش

021-28427725

دفتر مرکزی فروش
09128759205
09125332528
امروز چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ / کاربر مهمان ، خوش آمدید / اگر عضو هستید به ناحیه کاربری خود وارد شوید

میزان مصرف برق کولر گازی اینورتر چقدر است؟

نوشته شده در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ /

اینورتر چیست ؟

میزان مصرف برق کولر گازی اینورتر : اینورتر که به آن مبدل الکترونیکی نیز گفته می شود ، جریان مستقیم برق را به جریان متناوب برق تبدیل می نماید . این جریان متناوب برق می تواند در هر ولتاژ و فرکانسی به اندازه ی نیاز وجود داشته باشد.

این جریان از طریق مدار ها قابل کنترل دقیق می باشد.

در برخی موارد به اینورتر ها سازنده ی نوسان الکترونیکی نیز گفته می شود که از قدرت فوق العاده بالایی برخورد دار هستند. حال شاید بپرسید چرا به اینورتر ها سازنده ی نوسان الکترونیکی گفته می شود؟ اینورتر ها دستگاهی هستند که قادر به کنترل سرعت موتور در دستگاه هستند ، البته قابل ذکر است که به هیچ عنوان از قدرت و توان دستگاه نمی کاهند. و دلیل این نام گذاری این است که اینورتر DC عکس العاملی کاملا برعکس جریان AC را دارد و به صورت متداول عمل می نماید.

اینورتر ها در ظرفیت های متفاوتی تولید می شوند که در هر دستگاه مطابق با توان آن انتخاب و کار گذاری می گردند.

اینورتر

قطعات کولر گازی اینورتر :

در ساخت کولر گازی های اینورتر از قطعات و ابزار های با کیفیت و کاربردی استفاده می شود و معمولا فاقد قطعات متحرک هستند.

اینورتر ها به چند دسته تقسیم بندی می گردند ؟

از لحاظ ورودی می توان اینورتر ها را به دو دسته ی تک فاز و سه فاز تقسیم بندی نمود. اما از لحاظ خروجی تنها در یک دسته بندی (سه فاز ) قرار دارند.

کولر گازی های اینورتر چه ویژگی هایی دارند؟

۱- خاصیت اینورتر در کولر گازی موجب کاهش مصرف برق و انرژی می گردد.

۲- جریان راه اندازی دستگاه ره به صورت بسیار کارآمدی کاهش می دهد.

۳- باعث طولانی شدن عمر دستگاه می گردد.

۴- از خوردگی و ساییدگی قطعات به کار رفته در کولر گازی جلوگیری می نماید.

۵- قادر به تغییر سرعت در موتور دستگاه کولر گازی می باشد و می تواند سرعت موتور را از کم با زیاد و یا برعکس تغییر دهد که بستگی به نیاز دمای محیط دارد.

۶- قادر به تغییر جهت در موتور دستگاه کولر گازی می باشد که می تواند جهت موتور را از سرمایش به گرمایش و یا برعکس تغییر دهد.

۷- در صورتی که دستگاه دچار اضافه بار گردد ، از دستگاه کولر گازی در برابر این اضافه بار محافظت می نماید.

۸- حتی در شرایطی نیز که ولتاژ ورودی کولر گازی متغیر باشد ، امکان فعالیت موتور دستگاه را میسر می سازد.

۹- دستگاه هایی که مجهز به تکنولوژی اینورتر هستند ، قابل کنترل از راه دور می باشند و به راحتی می توان از راه دور آن ها را مدیریت نمود.

۱۰- کولر گازی اینورتر دارای قدرت فوق العاده بالا می باشد که قادر است قدرتی بیش تر از جریان نامی موتور را در دستگاه ایجاد نماید.

۱۱- کولر گازی هایی که مجهز به فناوری اینورتر هستند قابلیت برنامه ریزی تخصصی را دارا می باشند، به طوری که شما از طریق ریموت کنترل دستگاه به راحتی می توانید برنامه های مورد نیاز خود را بر روی دستگاه تنظیم نمایید.

۱۲- به دلیل اینکه در این نوع کولر گازی ها از ابزار ها و قطعات کاربردی استفاده شده است و هم چنین به دلیل اینکه طبق تکنولوژی مدرن تر و پیچیده تری طراحی شده اند ، دارای کم ترین میزان صدا هستند و می توان آن ها را به عنوان کولر گازی های بی صدا شناخت.

کولر گازی بوش اینورتر

میزان مصرف برق کولر گازی اینورتر :

اینورتر چه کاری را در کولر گازی انجام می دهد ؟

میزان مصرف برق کولر گازی اینورتر : اینورتر در کولر گازی وظیفه ی کنترل دور موتور از راه دور را بر عهده دارد. در واقع اینورتر با به گردش در آوردن موتور از طریق تغییر ولتاژ و فرکانس اعمال شده به الکتروموتور باعث کنترل دور موتور می گردد.

در کولر گازی اینورتر دور موتور دستگاه به صورت متغیر می باشد و بر اساس دمای محیط دور موتور را کاهش و افزایش می دهد. در واقع کولر گازی دمای محیط را کاملا تشخیص می دهد و برای دور موتور خود را بر اساس نیاز دمای محیط برای رسیدن به دمای مطلوب تنظیم می نماید.

کولر گازی اینورتر بعد از رسیدن به دمای مطلوب به هیچ وجه خاموش نمی گردد. بلکه از دور موتور خود می کاهد و در زمان مورد نیاز مجددا دور موتور را افزایش می دهد.

کولر گازی بوش اینورتر :

شرکت بوش یکی از شرکت های جهانی و معتبر در زمینه تولید بهترین و با کیفیت ترین محصولات از جمله سیستم های تهویه مطبوع بوش می باشد. شرکت بوش با استفاده از بهترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها در ساخت محصولات خود توانسته به شهرتی جهانی دست یابد.

در ساخت کولر گازی اینورتر بوش از جدید ترین و پیچیده ترین فناوری ها بهره برده شده است. این کولر گازی ها دارای بالاترین سطح کیفیت ، بیش ترین امکانات ، بیش ترین مزیت ها و کمترین مصرف انرژی هستند.

دمای محیط را بدون ایجاد هیچ گونه نوسانی به دمای مطلوب می رسانند :

یکی از ویژگی های برجسته ی کولر گازی بوش اینورتر این است که برای رساندن محیط به درجه دمای مطلوب ، نیازی به استفاده از حداکثر توان خود ندارد. بلکه این نوع کولر گازی دارای ۳ نوع دور موتور مختلف می باشد و با دور موتور کاملا متغیر فعالیت می نماید ، به همین دلیل از خاموش شدن و ایجاد نوسانات در هنگام فعالیت کولر گازی جلوگیری می گردد و دستگاه بدون این که از تمامی ظرفیت و توان خود استفاده نماید ، به شکل کاملا حساب شده و برنامه ریزی شده محیط را به دمای مطلوب می رساند.

در صورتی که کولر گازی های فاقد اینورتر ، فاقد این ویژگی هستند و مجبور به فعالیت با حداکثر توان هستند که باعث وارد شدن فشار بسیار زیادی به دستگاه می گردد. ایجاد نوسانات و خوردگی هایی که در دستگاه شکل می گیرد باعث کاهش عمر دستگاه می گردد.

شروع فعالیت و روشن شدن کولر گازی بوش اینورتر چگونه است ؟

میزان مصرف برق کولر گازی اینورتر : کولر گازی بوش اینورتر به دلیل مجهز بودن به فناوری اینورتر ، از ابتدای فعالیت با دور پایین شروع به فعالیت می نماید و به تدریج دور موتور را افزایش می دهد و به روشی بسیار کارآمد شروع به فعالیت می کند ، به همین دلیل برای استارت و شروع فعالیت نیاز به ولتاژ کمتری از برق دارد و در نتیجه از اتلاف انرژی به طرز بسیار چشمگیری جلوگیری می نماید.

اما در کولر گازی هایی که فاقد فناوری اینورتر هستند فعالیت دستگاه به صورت کاملا ثابت می باشد و هیچ قابلیتی برای تغییر دور موتور دستگاه وجود ندارد. در این نوع کولر گازی ها دستگاه از همان ابتدا با حداکثر توان شروع به فعالیت می نماید و میزان ولتاژ بسیار بالایی از برق را مصرف می نماید. با هر بار خاموش شدن و روشن شدن مجدد دستگاه ، میزان ولتاژ بالایی از برق مصرف می گردد که غیر از مصرف برق بسیار بالا و اتلاف انرژی که صورت می گیرد باعث آسیب و کاهش عمر قطعات دستگاه نیز می گردد.

عدم وجود خازن در کولر گازی بوش اینورتر :

خازن در واقع عضوی از دستگاه است که وظیفه ی تامین ولتاژ برق مورد نیاز دستگاه را بر عهده دارد، از آن جایی که وجود خازن در هر دستگاهی باعث مصرف بیش از حد برق می گردد ، در نتیجه مصرف انرژی در چنین دستگاه بسیار بالاتر خواهد رفت.فعالیت مداوم خازن باعث آسیب به قطعات دستگاه نیز می گردد.

اما در کولر گازی بوش اینورتر خازنی برای تامین ولتاژ برق به کار برده نشده است. با توجه به این که فناوری اینورتر جریان برق AC را به جریان برق DC تبدیل می کند نیازی به خازن برای تامین ولتاژ نمی باشد. ولتاژ مورد نیاز این کولر گازی بر اساس فناوری اینورتر تامین می گردد که باعث کاهش مصرف انرژی می گردد . بسیاری از هزینه های شما را کاهش می دهد.

ویژگی های کولر گازی های بوش اینورتر :

۱- در این نوع کولر گازی ها تغذیه از طریق جریان برق DC انجام می گردد ، به همین دلیل فاقد آهن ربای القایی می باشد و به جای آن از نوعی ابزار مغناطیسی استفاده می نماید. در این صورت دستگاه هم از راندمان مطلوب تری برخورد دار است و هم تا حد چشمگیری هزینه های برق را کاهش می دهد.

۲- با توجه به این که در این کولر گازی ها منبع تغذیه به صورت جریان برق DC می باشد ، دور موتور به صورت متغیر است و هیچ روشن و خاموش شدنی در دستگاه ایجاد نمی گردد. بلکه موتور کولر گازی از همان ابتدای شروع به فعالیت به حداقل سرعت شروع به فعالیت می نماید و با توجه به دمای مورد نیاز محیط ، از توان کم به توان بالاتر دور موتور خود را افزایش می دهد.

۳- به دلیل هوشمند بودن کولر گازی بوش اینورتر ، امکان مدیریت و کنترل سرعت موتور دستگاه وجود دارد و میزان سرعت و دمای دستگاه بسته به نیاز دمایی محیط کنترل و تنظیم می گردد. با توجه به این که فعالیت در این نوع کولر گازی با حداکثر توان نمی باشد و به همین دلیل باعث صرفه جویی در مصرف انرژی دستگاه می گردد.

میزان مصرف برق کولر گازی اینورتر چقدر است؟

اگر بخواهیم تکنولوژی اینورتر را به طور تخصصی مورد بررسی قرار دهیم می توانیم آن را به دو بخش اصلی تقسیم نماییم که هر یک از این بخش ها وظیفه ی خاصی را در روند فعالیت ای تکنولوژی بر عهده دارند.

دو بخش اصلی اینورتر ها :

اینورتر ها از دو بخش اصلی به نام کانورتر و اینورتر تشکیل شده اند.

کانورتر :

کانورتر ها توسط پل دیود جریان برق AC را به جریان برق DC تبدیل می نماید و از طریق جریانی کاملا متناسب با مصرف برق دستگاه کولر گازی را تولید می نمایند که همان جریان مستقیم می باشد.

اینورتر :

اینورتر ها جریان DC تولید شده توسط کنورتر ها را به تمامی قسمت های مورد نیاز دستگاه از جمله سیم پیچ های موتور و ترانزیستور ارسال می نماید.

میزان مصرف برق کولر گازی اینورتر:

اینورتر چگونه باعث کاهش مصرف انرژی می گردد ؟

در کولر گازی های فاقد اینورتر درجه دما باید توسط کاربر تنظیم گردد. برای مثال اگر شما دستگاه کولر گازی خود را بر روی دمایی حدود ۲۵ درجه سانتی گراد تنظیم نمایید در واقع به دستگاه فرمان ایجاد دمای ۲۵ درجه ی سانتی گراد را داده اید ، دستگاه کولر گازی به محض دریافت دستور شما با سریع ترین و بیش ترین توان خود شروع به فعالیت می نماید تا زمانی که به دمای تعیین شده برسد. زمانی که بهاین درجه دما رسید فورا خاموش می گردد ، این خاموش شدن دستگاه باعث می گردد که دمای محیط در مدت زمانی بسیار کوتاه از درجه دمای تعیین شده خارج گردد و مجبور به روشن کردن مجدد دستگاه باشیم . با هر بار روشن و خاموش کردن دستگاه میزان بسیار بالایی از انرژی تلف می گردد و در نتیجه با افزایش چشمگیر صورت حساب ماهیانه خود مواجه خواهید شد.

اما در کولر گازی بوش اینورتر به دلیل وجود فناوری اینورتر در این دستگاه ، بسیار هوشمند می باشد و تمامی فعالیت های دستگاه بر اساس تشخیص خود برد دستگاه انجام می گردد و به صورت کاملا حرفه های و کار آمد فعالیت می نماید. در این نوع کولر گازی ها ، دستگاه دمای مورد نیاز برای محیط را تشخیص داده و بر اساس همان درجه دما سرعت موتور و توان خود را تنظیم می نماید و شروع به کار می کند. در این نوع کولر گازی ها دستگاه با توانی بسیار پایین شروع به فعالیت می نماید و کم کم دور موتور را افزایش می دهد که هم از مصرف زیاد برق جلوگیری می کند و هم مانع از ایجاد فشار بر روی موتور دستگاه می گردد. سپس در مدت زمانی بسیار کوتاه محیط را به درجه دمای مطلوب می رساند و بعد از رساندن محیط به درجه دمای دلخواه ، بجای اینکه خاموش گردد ، دور موتور را کاهش می دهد و با سرعت کم تری فعالیت می نماید ، این پروسه باعث می گردد که دمای محیط ثابت بماند و حفظ شود ، به محض این که دستگاه تشخیص دهد که محیط در حال خارج شدن از دمای مطلوب می باشد سریعا دور موتور خود را افزایش داده و دمای دلخواه را ایجاد می نماید.

عدم روشن و خاموش شدن سیستم های اینورتر باعث می گردد که دستگاه آمپر بسیار کم تری از برق را مصرف نماید و در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف برق تا ۷۳% گردد.

میزان مصرف برق کولر گازی اینورتر چقدر است؟

میزان مصرف برق کولر گازی اینورتر :

میزان آمپر برق مصرفی در کولر گازی اینورتر و فاقد اینورتر چقدر است ؟

در کولر گازی های فاقد اینورتر (برای مثال ظرفیت ۲۴۰۰۰) میزان آمپر برق مصرفی ۱۰ آمپر می باشد که در کولر گازی بوش اینورتر با همین میزان ظرفیت به دلیل وجود فناوری اینورتر در این دستگاه ، به ۳ الی ۴ آمپر کاهش می یابد که کاهشی بسیار چشم گیر است و از لحاظ مصرف انرژی برای کاربران بسیار مورد توجه خواهد بود.

گرید مصرف انرژی در کولر گازی بوش اینورتر :

گرید مصرف انرژی در کولر گازی بوش اینورتر +++A می باشد که در رده ی کار آمد ترین دسته ی گرید انرژی قرار دارد. هر چه که دستگاه به گرید A نزدیک تر باشد از مصرف انرژی کم تر و هر چه که از گرید A بیش تر فاصله بگیرد دارای مصرف برق بیش تری می باشد.

به همین دلیل نیاز است که در هنگام خرید کولر گازی حتما به برچسب مصرف انرژی توجه نمایید و دستگاهی را انتخاب نمایید که در رده ی مصرف انرژی A قرار داشته باشد. زیرا دستگاه هایی که در این رده قرار دارند علاوه بر کاهش مصرف انرژی فوق العاده ای که دارند ، دارای راندمان و بهره وری بسیار بالاتری هستند.

گرید مصرف انرژی

میزان کاهش مصرف انرژی در کولر گازی بوش اینورتر چقدر است؟

شرکت بوش با بهره گرفتن از جدیدترین دانش و تکنولوژی ها ،توانسته تکمیل تر نوع کولر گازی اینورتر را طراحی نماید. کولر گازی بوش اینورتر به توجه به فناوری بسیار پیچیده ای که در ساخت آن به کار رفته است دارای قوی ترین موتور ، بهترین بهره وری ، کم ترین اتلاف انرژی و بیش ترین طول عمر می باشد.

کولر گازی بوش اینورتر دارای ۷۳% کاهش مصرف انرژی دارد که توانسته در ردیف کم مصرف ترین کولر گازی جهان قرار بگیرد و به صورت بسیار چشم گیری باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی گردد.

این کولر گازی بیش ترین انرژی مصرف شده را به داده تبدیل می نماید و تقریبا می توان گفت هیچ انرژی بیهوده در این دستگاه مصرف نمی گردد بلکه تماما به داده تبدیل می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *